Oliana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oliana
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Oliana is located in Spanjë
Oliana
Oliana

Koordinatat: 42°4′V 1°19′L / 42.067°V 1.317°L / 42.067; 1.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.92 km2
Lartësia 469 m (m.n.d.)
Popullsia 1932 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Oliana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Oliana ka 1932 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.92 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Oliana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale