Coll de Nargó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coll de Nargó
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Coll de Nargó is located in Spanjë
Coll de Nargó
Coll de Nargó

Koordinatat: 42°11′V 1°19′L / 42.183°V 1.317°L / 42.183; 1.317

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 153.72 km2
Lartësia 753 m (m.n.d.)
Popullsia 600 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Coll de Nargó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Coll de Nargó ka 600 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 153.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]