Cabó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabó
Komunë
Vendndodhja
Cabó is located in Spanjë
Cabó
Cabó

Koordinatat: 42°14′24″V 1°14′56″L / 42.240°V 1.249°L / 42.240; 1.249

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Cabó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cabó – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale