Fígols i Alinyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fígols i Alinyà
Komunë
noform
Església de Sant Víctor de Fígols
Stema_figura
Vendndodhja
Fígols i Alinyà is located in Spanjë
Fígols i Alinyà
Fígols i Alinyà

Koordinatat: 42°12′18″V 1°20′31″L / 42.20500°V 1.34194°L / 42.20500; 1.34194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Kryetari i Bashkisë Joan Riu i Perefarré
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101.78 km2
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Popullsia 265 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 12′ 18″ Veri

1° 20′ 31″ Lindje


Fígols i Alinyà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia. Fígols i Alinyà ka 265 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 101.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]