Pla de l'Estany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pla de l'Estany
Komarka (qark)
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Banyoles
Komuna më e madhe Banyoles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 262.7 km2
Popullsia 31325 banorë (2013)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Pla de l'Estany është komarka (qark) në provincën , në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 31325 banorë (2013), dhe një sipërfaqe prej 262.7 km2.

Lista e komunave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Banyoles, Camós, Cornellà del Terri, Crespià, Esponellà, Fontcoberta, Palol de Revardit, Porqueres, Sant Miquel de Campmajor, Serinyà, Vilademuls

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]