Porqueres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Porqueres
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Porqueres is located in Spanjë
Porqueres
Porqueres

Koordinatat: 42°6′35″V 2°47′19″L / 42.10972°V 2.78861°L / 42.10972; 2.78861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.6 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 4332 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Porquerenc, porquerenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 6′ 35″ Veri

2° 47′ 19″ Lindje


Porqueres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia. Porqueres ka 4332 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]