Palol de Revardit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Palol de Revardit
Komunë
Vendndodhja
Palol de Revardit is located in Spanjë
Palol de Revardit
Palol de Revardit

Koordinatat: 42°4′19″V 2°47′50″L / 42.07194°V 2.79722°L / 42.07194; 2.79722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18 km2
Popullsia 471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 19″ Veri

2° 47′ 50″ Lindje


Palol de Revardit është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia. Palol de Revardit ka 471 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]