Vilademuls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilademuls
Komunë
Vendndodhja
Vilademuls is located in Spanjë
Vilademuls
Vilademuls

Koordinatat: 42°8′26″V 2°53′24″L / 42.14056°V 2.89000°L / 42.14056; 2.89000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Kryetari i Bashkisë Dolors Rovirola (CIU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.1 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 780 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilademulenc, vilademulenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17468
Koordinatat 42° 8′ 26″ Veri

2° 53′ 24″ Lindje

Faqja Zyrtare vilademuls.cat


Vilademuls është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia. Vilademuls ka 780 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.1 km2.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

Koordinatat: 42°8′26″V 2°53′24″L / 42.14056°V 2.89000°L / 42.14056; 2.89000{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page