Camós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camós
Komunë
Vendndodhja
Camós is located in Spanjë
Camós
Camós

Koordinatat: 42°5′40″V 2°46′2″L / 42.09444°V 2.76722°L / 42.09444; 2.76722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 5′ 40″ Veri

2° 46′ 2″ Lindje


Camós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Camós – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale