Esponellà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esponellà
Komunë
Vendndodhja
Esponellà is located in Spanjë
Esponellà
Esponellà

Koordinatat: 42°11′V 2°48′L / 42.183°V 2.800°L / 42.183; 2.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Pla de l'Estany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16 km2
Popullsia 451 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Esponellà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Katalonia. Esponellà ka 451 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]