Sant Miquel de Campmajor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Miquel de Campmajor
Komunë
Vendndodhja
Sant Miquel de Campmajor is located in Spanjë
Sant Miquel de Campmajor
Sant Miquel de Campmajor

Koordinatat: 42°8′15″V 2°40′48″L / 42.13750°V 2.68000°L / 42.13750; 2.68000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca
Qarku Pla de l'Estany
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.2 km2
Popullsia 234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 8′ 15″ Veri

2° 40′ 48″ Lindje


Sant Miquel de Campmajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës , në Katalonia. Sant Miquel de Campmajor ka 234 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]