Crespià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crespià
Popullsia
 • Gjithsej260

Crespià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla de l'Estany, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Crespià ka 260 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]