Jump to content

Conca de Barberà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Conca de Barberà
Location of Conca de Barberà
Popullsia
 • Gjithsej18.766

Conca de Barberà është komarka (qark) në provincën Tarragona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 18766 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 648.9 km2.

Barberà de la Conca, Blancafort, Conesa, Espluga de Francolí, Forès, Llorac, Montblanc, Passanant i Belltall, Les Piles, Pira, Pontils, Rocafort de Queralt, Santa Coloma de Queralt, Sarral, Savallà del Comtat, Senan, Solivella, Vallclara, Vallfogona de Riucorb, Vilanova de Prades, Vilaverd, Vimbodí i Poblet

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]