Passanant i Belltall

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Passanant i Belltall
Komunë
Stema_figuraBandera de Passanant i Belltall.svg
Vendndodhja
Passanant i Belltall is located in Spanjë
Passanant i Belltall
Passanant i Belltall

Koordinatat: 41°32′1″V 1°11′53″L / 41.53361°V 1.19806°L / 41.53361; 1.19806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.4 km2
Lartësia 714 m (m.n.d.)
Popullsia 168 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Passanantí
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43101
Koordinatat 41° 32′ 1″ Veri

1° 11′ 53″ Lindje

Faqja Zyrtare www.passanantibelltall.cat


Passanant i Belltall është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Passanant i Belltall ka 168 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]