Vilanova de Prades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilanova de Prades
Komunë
noform
Vendndodhja
Vilanova de Prades is located in Spanjë
Vilanova de Prades
Vilanova de Prades

Koordinatat: 41°21′0″V 0°57′31″L / 41.35000°V 0.95861°L / 41.35000; 0.95861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.51 km2
Lartësia 893 m (m.n.d.)
Popullsia 149 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilanoví, vilanovina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43439
Koordinatat 41° 21′ 0″ Veri

0° 57′ 31″ Lindje


Vilanova de Prades është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vilanova de Prades ka 149 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]