Vimbodí i Poblet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vimbodí i Poblet
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Vimbodí i Poblet is located in Spanjë
Vimbodí i Poblet
Vimbodí i Poblet

Koordinatat: 41°24′8″V 1°3′4″L / 41.40222°V 1.05111°L / 41.40222; 1.05111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.86 km2
Popullsia 1065 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 24′ 8″ Veri

1° 3′ 4″ Lindje

Faqja Zyrtare www.vimbodipoblet.cat


Vimbodí i Poblet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vimbodí i Poblet ka 1065 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]