Llorac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llorac
Komunë
Stema_figuraBandera de Llorac.svg
Vendndodhja
Llorac is located in Katalonja
Llorac
Llorac

Koordinatat: 41°33′29″V 1°18′30″L / 41.558°V 1.3083°L / 41.558; 1.3083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Llorac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Llorac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale