Vallfogona de Riucorb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vallfogona de Riucorb
Komunë
noform
Vallfogona's castle and creu de terme (boundary cross)
Stema_figuraBandera de Vallfogona de Riucorb.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Kryetari i Bashkisë Josep M. Bonastre Fabregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.95 km2
Lartësia 698 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vallfogoní
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43159
Faqja Zyrtare www.vallfogona.altanet.org

Vallfogona de Riucorb është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vallfogona de Riucorb ka 158 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.95 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: Coordinates: Unknown argument format
Invalid arguments have been passed to the {{#coordinates:}} function