Montblanc, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Montblanc
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Montblanc is located in Spanjë
Montblanc
Montblanc

Koordinatat: 41°22′38″V 1°9′50″L / 41.37722°V 1.16389°L / 41.37722; 1.16389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Kryetari i Bashkisë Josep Andreu Domingo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.11 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 7382 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Montblanquí
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 22′ 38″ Veri

1° 9′ 50″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajmontblanc.org


Montblanc është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Montblanc ka 7382 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 91.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]