Pontils

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pontils
Komunë
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Pontils është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Pontils – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Koordinatat: 41°28′59″V 1°22′59″L / 41.483°V 1.383°L / 41.483; 1.383