Santa Coloma de Queralt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Coloma de Queralt
Komunë
noform
Vendndodhja
Santa Coloma de Queralt is located in Spanjë
Santa Coloma de Queralt
Santa Coloma de Queralt

Koordinatat: 41°32′V 1°23′L / 41.533°V 1.383°L / 41.533; 1.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Kryetari i Bashkisë Ramon Borras Ramon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.86 km2
Lartësia 674 m (m.n.d.)
Popullsia 3058 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Colomís
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43139


Santa Coloma de Queralt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Santa Coloma de Queralt ka 3058 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]