Vilaverd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vilaverd
Komunë
noform
Vilaverd train station
Vendndodhja
Vilaverd is located in Spanjë
Vilaverd
Vilaverd

Koordinatat: 41°20′12″V 1°10′43″L / 41.33667°V 1.17861°L / 41.33667; 1.17861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Conca de Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.62 km2
Lartësia 269 m (m.n.d.)
Popullsia 494 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Vilabertí
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34172
Koordinatat 41° 20′ 12″ Veri

1° 10′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.vilaverd.altanet.org


Vilaverd është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Vilaverd ka 494 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]