Deltebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deltebre
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Deltebre is located in Spanjë
Deltebre
Deltebre

Koordinatat: 40°43′18″V 0°43′23″L / 40.72167°V 0.72306°L / 40.72167; 0.72306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Gervasi Aspa i Casanova
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.48 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 11751 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Deltebrenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43580
Koordinatat 40° 43′ 18″ Veri

0° 43′ 23″ Lindje


Deltebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Deltebre ka 11751 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]