Jump to content

Benjamin Gilman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Benjamin Arthur "Ben" Gilman lindi me 6 dhjetor 1922 në Poughkeepsie, New York, është nje ish deputet i Kongresit (Dhoma e Perfaqesuesve) amerikane dhe politikan i partis Republikane. Gjat luftes se dyte boterore sherbeu ne ushtrin amerikane si pilot nga 1942-1945 dhe fluturoj 35 misione mbi Japonin.

Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]