Jump to content

Benny Andersson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Benny Andersson

Benny Andersson (Emri i gjatë: Göran Bror Benny Andersson) u lind më 16 Dhjetor 1946StockholmSuedisë dhe ka qenë pjesëtarë në Grupin e famshëm suedez ABBA (1972-1982). Tani është tekstshkrues dhe këngëtar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Benny Andersson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale