Jump to content

Bernë (Gjermani)

Coordinates: 53°11′N 8°29′E / 53.183°N 8.483°E / 53.183; 8.483
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

53°11′N 8°29′E / 53.183°N 8.483°E / 53.183; 8.483

Bernë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej6,917
{{{postal_code_type}}}
27804
Faqja zyrtareberne.de

Bernë është një komunë në rrethin e Wesermarschit, në Saksonisë e UlëtGjermani. Qyteti vendoset në bregun e majtë të lumit Weser dhe është 20 km në lindje nga Oldenburgu dhe 25 km në veriperëndim nga Bremeni.