Betanzos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Betanzos
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Betanzos is located in Spanjë
Betanzos
Betanzos

Koordinatat: 43°16′45″V 8°12′38″P / 43.27917°V 8.21056°P / 43.27917; -8.21056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Betanzos
Kryetari i Bashkisë Ramón García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.19 km2
Lartësia 36 m (m.n.d.)
Popullsia 13522 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1219
Vendasit Brigantino, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15300
Koordinatat 43° 16′ 45″ Veri

8° 12′ 38″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.betanzos.es


Betanzos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Betanzos, të provincës A Coruña, në Galicia. Betanzos ka 13522 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]