Beth Greene

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Beth Greene është nje nga personazhet te The Walking Dead. Sezoni 2 - 5), interpretuar nga Emily Kinney.

Beth është vajza e vogel e Hershel. Ne fillim shfaqet si nje person i pambrojtur dhe karakteri i saj qendron ne hije deri ne sezonin e katert, pas sulmit te guvernatorit e cila arrin te arratiset me Daryl me te cilin lidh dhe nje raport miqesor te forte. Rrembehet nja nje grup policesh dhe dergohet ne Grade Memorial Hospital ne Atlanta kur dhe vritet aksidentalisht gjate shkembimit te roberve.