Betsy Brandt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Betsy Brandt
Betsy Brandt by Gage Skidmore.jpg

Betsy Ann Brandt (Bay City, 14 mars 1973) ësht një aktore amerikane e njohur prinçipalisht për rolin e Marie Schreider në serialin Breaking Bad.

Jeta Private[redakto | përpunoni burim]

Aktorja është e martuar dhe ka dy fëmijë.Aktualisht jeton në Los Anxhelos me familjen e saj.

Filmografi[redakto | përpunoni burim]

Viti Titulli Roli Shënime
1998 Confidence Natasha Short film
2001 Memphis Bound and Gagged The Director
2001 The Red Boot Diaries Rachel Short film
2004 Back When We Were Grownups Nono Television film
2004 Shelf Life Nikki Reynolds
2005 All Features Great and Small Jennifer Short film
2011 Jeremy Fink and the Meaning of Life Madame Zaleski
2012 Magic Mike Banker
2013 The Professor The Professor Short film
2014 Mothers of the Bride Haley Snow Television film
2016 Between Us
2016 Claire in Motion Claire
2017 FANatic Tess Daniels Television film
2017 Flint LeeAnne Walters Television film