Beuningen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Beuningen (kthjellim).


Beuningen
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Beuningen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°51′V 5°45′L / 51.85°V 5.75°L / 51.85; 5.75 (Beuningen)Koordinatat: 51°51′V 5°45′L / 51.85°V 5.75°L / 51.85; 5.75 (Beuningen)
Sipërfaqja 47,17 km2
Popullsia 25.528 banorë 2011
Dendësia 541,19 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 024, 0487
Kodi Postar 6550-6551, 6640-6642, 6644-6645
Kodi statistikor 0209
Beuningen is located in Hollandë
Beuningen
Beuningen
Beuningen – harta_foto
www.beuningen.nl

Beuningen është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 47.17 km² dhe popullsi 25528 banorë[1]. Beuningen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland