Jump to content

Big Hero 6 (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Big Hero 6 (Shqip: 6 Heronjtë) është një film i animuar amerikan i vitit 2014 nga regjisori Don Hall dhe Chris Williams. Filmi u lëshua nga studio e Disney dhe u shfaq për herë të parë në SHBA7 nëntor 2014.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]