Bill Byrge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bill Byrge
Informacione personale
Ditëlindja 16 korrik, 1932
Vendlindja Nashville, Tennessee, U.S.

William "Bill" Byrge lindi më 16 korrik, 1932Nashville, Tennessee. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.