Jump to content

Bill Robertson (futbollist)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bill Robertson

William Gibb Bill Robertson (13 nëntor 1928[1] – 1973) ishte futbollist skocez i cili ka luajtur në skuadrën Chelsea F.C. dhe Leyton Orient. Ai ka luajtur si portier në sezonin 1954-55.

  1. ^ "13 November". London Hearts. Marrë më 29 maj 2009. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)