Billy Celeski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billy Celeski
Të dhënat personale
Emri i plotëBlagoja Celeski
Data e lindjes (1985-07-14) 14 Korrik, 1985 (36 vjeç)
Vendi i lindjesOhrid, Maqedonisë
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004-2005Bullen Zebras16(2)
2005-2006Perth Glory18(0)
2006-2007Bullen Zebras23(5)
2007-2008Perth Glory14(4)
2008-2013Melbourne Victory91(2)
2013-2014Al-Shaab10(0)
2014Liaoning Whowin6(0)
2014-2015Newcastle Jets4(0)
2016-Ventforet Kofu
Ekipi kombëtar
2009Australia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Billy Celeski (lindur më 14 Korrik 1985) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2009 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]