Jump to content

Bing Crosby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bing Crosby në filmin të 1956 High Society

Harry Lillis "Bing" Crosby lindi më 3 maj 1903Tacoma, Washington; vdiq më 14 tetor 1977Madrid. Ka qenë një këngëtar dhe aktor amerikan.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.