Dublimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fjala dublim ose sinkronizim e ka prejardhjen nga synchron që do të thotë të bashkosh (syn) kohën (chronos).

Argëtim[redakto | redakto tekstin burimor]

filma dhe seria bëhet fjalë për përkthimin e një filmi dhe sinkronizimin e lëvizjeve të gojës me zërin në gjuhën në të cilën filmi përkthehet.

Trivia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]