Bistrova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bistrovica
Fshat
Shteti: Shqipëria
Qarku: {{{Qarku}}}
Rrethi: Rrethi i Ura Vajgurore
Bashkia: Bashkia Ura Vajgurore
Popullsia: 320 banorë
Targat e automjeteve: {{{Shenjë dalluese}}}
Përdorimi i stampës


Bistrova është një fshat në Rrethin e Ura VajguroreShqipëri.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomi eshte perbere kryesisht nga blegtoria dhe bujeqesia.Karakteristike e vendit eshte edhe qershia e bistrovices.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]