Jump to content

Bistrova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bistrovica
Popullsia
 • Gjithsej320
{{{postal_code_type}}}
5007

Bistrova është një fshat në Rrethin e Ura VajguroreShqipëri.

Ekonomi eshte perbere kryesisht nga blegtoria dhe bujeqesia.Karakteristike e vendit eshte edhe qershia e bistrovices.Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]