Blackout

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

"Blackout" është albumi i pestë i këngëtares amerikane Britney Spears, që u realizua më 27 tetor të vitit 2007Australi dhe më 29 tetorAngli. Albumi fitoi çmimin "Album Of The Year" (Albumi i vitit) në MTV Europe Music Awards 2008.

Këngët më të suksesshme të këtij albumi janë:

  • "Gimme More" (sq.: Më jep më shumë), realizuar: 25 shtator, 2007
  • "Piece of Me" (sq.: Pjesë e imja), realizuar: 7 janar, 2008
  • "Break the Ice" (sq.: Thyej akullin), realizuar: 3 mars, 2008