Blantyre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Blantyre është qyteti më i madh i shtetit afrikan Malawi me 732'518 banor. Qyteti ndodhet në jugun e shtetit.

Gjuha[redakto | redakto tekstin burimor]

Në Blantyre ka 3 gjuhë zyrtare: anglisht, portugisht dhe chichewa.