Jump to content

Blaser R93 Tactical

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Blaser R93 Tactical.

Blaser R93 Tactical është një pushkë snajperi gjermane me rrufe, bazuar në modelin Blaser R93. Ka si variante Blaser LRS 2 dhe Tactical 2. Përdoret nga forcat policore gjermane dhe holandeze si dhe nga forcat e armatosura të Austrisë dhe njësitë policore speciale. Pushkët janë prodhuar nga prodhuesi gjerman i armëve të zjarrit Blaser.[1]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Top 10 Sniper Rifles | MilitaryToday.com". www.militarytoday.com (në anglisht). Marrë më 2023-10-03.