Blessthefall

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Blessthefall
Background information
OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Phoenix, Arizona
ZhanretPost Hardcore, Metalcore
Vitet aktik2004 - sot
LabeliFearless, Science
Antar/ëtBeau Bokan
Eric Lambert
Jared Warth
Elliott Gruenberg
Matt Traynor
Anëtarët e kaluarCraig Mabbitt
Miles Bergsma
Aiden Louis
Mike Frisby
Websiteblessthefallmusic.com

Blessthefall është një grup muzikor nga PhoenixArizonaShBA. Deri tani, grupi publikoi katëri albume dhe dy EPs resp. singles të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Beau Bokan (Këngëtar), Eric Lambert (Kitara, Këngëtar), Elliott Gruenberg (Kitara), Jared Warth (E-Bas, Këngëtar) dhe Matt Traynor (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU DE
2007 His Last Walk Science Records n.A.
2009 Witness Fearless Records 56 n.A.
2011 Awakening 32
2013 Hollow Bodies 15
2013 To Those Left Behind
2018 Hard Feelings Rise Records
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2005: Black Rose Dying
  • 2006: Blessthefall (Science Records)
  • 2007: Black on Black Tour

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US