Bllagoja Despotovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bllagoja Despotovski (maqedonisht: Благоја Деспотоски; i lindur më 21.7.1958, në Kërçovë) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Bllagoja Despotovski kandidoj si pjesë e VMRO-DPMNE-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Bllagoja Despotovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.