Boadella i les Escaules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boadella i les Escaules
Komunë
Vendndodhja
Boadella i les Escaules is located in Spanjë
Boadella i les Escaules
Boadella i les Escaules

Koordinatat: 42°19′53″V 2°51′25″L / 42.33139°V 2.85694°L / 42.33139; 2.85694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Emili Santos i Bach
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.76 km2
Lartësia 82 m (m.n.d.)
Popullsia 228 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Boadellenc, boadellenca,
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 53″ Veri

2° 51′ 25″ Lindje


Boadella i les Escaules është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Boadella i les Escaules ka 228 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]