Bob Morley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Robert Alfred Morley (lindur më 20 dhjetor 1984)[1] është aktor australian dhe regjisor i televizionit. Morley luajti rolin e Aidan FosterNeighbours më 2011 dhe luajti në filmin artistik Blinder më 2013. Që nga viti 2014, Morley luan si Bellamy BlakeThe 100.

Bob Morley
U lind në
Kyneton, Victoria, Australi
ProfesioniAktor dhe regjisor
Vite aktiviteti2005-prezent

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Çmime dhe nominime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Bobby Morley". Yahoo!7. Arkivuar nga origjinali më 6 janar 2007. Marrë më 20 qershor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]