Bodonal de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bodonal de la Sierra
Komunë
Vendndodhja
Bodonal de la Sierra is located in Spanjë
Bodonal de la Sierra
Bodonal de la Sierra

Koordinatat: 38°8′54″V 6°33′36″P / 38.14833°V 6.56000°P / 38.14833; -6.56000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tentudía
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Arroyo Patrón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68 km2
Lartësia 611 m (m.n.d.)
Popullsia 1139 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bonalejos or Bodonaleros
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 8′ 54″ Veri

6° 33′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bodonaldelasierra.es


Bodonal de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tentudía, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Bodonal de la Sierra ka 1139 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]