Bolsward

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bolsward (kthjellim).


Bolsward
—  woonplaats  —
stema_figuraBolsward flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Komuna Súdwest Fryslân
Koordinatat 53°03′45″V 5°31′33″L / 53.062406°V 5.525816°L / 53.062406; 5.525816 (Bolsward)Koordinatat: 53°03′45″V 5°31′33″L / 53.062406°V 5.525816°L / 53.062406; 5.525816 (Bolsward)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515
Kodi Postar 8700 - 8702
Bolsward is located in Hollandë
Bolsward
Bolsward

Bolsward është një qytezë në Súdwest Fryslân, provinca FrieslandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bolsward – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Friesland