Bonastre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bonastre
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bonastre is located in Spanjë
Bonastre
Bonastre

Koordinatat: 41°13′V 1°27′L / 41.217°V 1.450°L / 41.217; 1.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Penedès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.86 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 424 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bonastre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Penedès, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Bonastre ka 424 banorë (2001), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]