Borja, Zaragoza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borja, Zaragoza
Komunë
Stema_figuraBandera Borja.jpg
Vendndodhja
Borja, Zaragoza is located in Spanjë
Borja, Zaragoza
Borja, Zaragoza

Koordinatat: 41°49′V 1°32′P / 41.817°V 1.533°P / 41.817; -1.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Zaragoza
Qarku Campo de Borja
Kryetari i Bashkisë Miguel Arilla Andía
Partia PAR
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107 km2
Lartësia 448 m (m.n.d.)
Popullsia 4931 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Borjanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50540
Faqja Zyrtare www.borja.es


Borja, Zaragoza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Borja, të provincës Zaragoza, në Aragon. Borja, Zaragoza ka 4931 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]