Bosilova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bosilova
Fshat
noform
Stema_figura
Stema
Flag of the Bosilovo Municipality, North Macedonia.svg
Flamuri
Vendndodhja
Bosilova is located in Republika e Maqedonisë
Bosilova
Bosilova
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Juglindor
Komuna Bosilovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni juglindor
Lartësia 357 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2431
Prefiksi (+389) 034
Targa SR
Koordinatat 41° 26′ 26″ Veri

22° 43′ 40″ Lindje

Popullsia 1698 banorë (2002)