Bossòst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bossòst
Komunë
noform
The village of Bossòst, next to the Garona river.
Stema_figuraBanèra de Bossòst (Val d'Aran, Catalonha, Espanha).svg
Vendndodhja
Bossòst is located in Spanjë
Bossòst
Bossòst

Koordinatat: 42°47′8″V 0°41′31″L / 42.78556°V 0.69194°L / 42.78556; 0.69194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Aran Valley
Kryetari i Bashkisë Francisco Rodríguez Miranda
Partia UA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.11 km2
Lartësia 924 m (m.n.d.)
Popullsia 1219 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25550
Koordinatat 42° 47′ 8″ Veri

0° 41′ 31″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.bossost.es


Bossòst është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Aran Valley, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bossòst ka 1219 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]